O mnie

Nazywam się Mateusz Gawiński, jestem psychologiem, psychoonkologiem oraz psychoterapeutą poznawczo – behawioralnych w trakcie szkolenia.
Doświadczenie zawodowe zdobywałem m.in. w takich miejscach jak:
– Fundacja Onkocafe
– Fundacja Revita
– Szpital Onkologiczny Magodent w Warszawie
– Szpital Uniwersytecki Prokocim – Kraków oddział Onkologii Klinicznej
– Stołeczne Centrum Opiekuńczo – Lecznicze w Warszawie
– Ośrodek dla osób uzależnionych od alkoholu w Piotrkowie Trybunalskim
– Centrum Terapii dzieci z Aspergerem SOTIS w Warszawie
– Praca indywidualna z klientem

 

Jestem również jednym z pomysłodawców Pracowni Wsparcia i Rozwoju Perspektywy, platformy zrzeszającej specjalistów dziedzin psychologicznych.

W swoim gabinecie zajmuje się: obniżonym nastrojem, lękami, problemami w komunikacji interpersonalnej, trudnościami związanymi z przewlekłymi chorobami somatycznymi, trudnościami w związku, niską samooceną, przewlekłym stresem oraz jego psychologicznymi następstwami, trudnościami adaptacyjnymi, pomocą osobom przechodzącym żałobę oraz osobom napotykającym trudności niepozwalające cieszyć się codziennością. Niezależnie czy mówimy tu o obniżeniu nastroju, depresji, lęku, trudnościach emocjonalnych np. w trakcie leczenie onkologicznego, żałobie po stracie kogoś bliskiego, problemach w relacji czy też potrzebie wsparcia psychologicznego to priorytetem jest dla mnie to aby zapewnić poczucie bezpieczeństwa osobie zgłaszającej się do mnie i razem spróbować pokonać występującą trudność.

Doświadczenie uzyskane w szpitalach specjalistycznych, zakładach, fundacjach jak i w prywatnym gabinecie pozwoliło mi zdobycie wiedzy oraz umiejętności, które aktualnie wykorzystuje.

Każdy sukces pacjenta osiągnięty w terapii jest dla mnie motorem napędowym do dalszych działań, a każdy zakończony pozytywnie proces psychoterapii ogromnym osiągnięciem, które daje mi poczucie satysfakcji zawodowej i dobrze spełnionego obowiązku. W pracy z osobami chorymi onkologicznie nauczyłem się indywidualnego podejścia do każdego człowieka oraz jego problemów, a zasady te stosuje również w pracy klientami indywidualnymi. Priorytetem jest dla mnie empatyczne, pełne wyrozumiałości i akceptacji podejście do klienta/pacjenta

Na co dzień pracuję jako psycholog w Stołecznym Centrum Opiekuńczo – Leczniczym zajmując się pacjentami, ich rodzinami, a także personelem.